Řidičský průkaz sk. B (nabídka kursů a ceny)

 

Provádíme kursy pro získání řidičského oprávnění skupiny B (osobní automobil).


Pokud si přejete zahájit kurs, potřebujete k tomu následující dva formuláře:

- přihláška (neboli žádost o přijetí k výuce a výcviku) ... tato žádost prosím musí být vytisknuta OBOUSTRANNĚ na jeden list papíru !!!
Žádost vyplňujte prosím čitelně, nejlépe tiskacím písmem.

- potvrzení od lékaře (lékařský posudek o zdravotní způsobilosti) ...většina lékařů Vám již vytiskne přímo svůj formulář -nemusíte tedy nutně použít tento náš formulář.

Formuláře si můžete vytisknout, vyplnit a poté doručit do naší autoškoly. Pokud byste měli jakýkoliv problém při stažení formulářů, tak nás kontaktujte - můžeme vám je i zaslat poštou, nebo se u vás doma zastavíme a přivezeme osobně.

Jakmile máme od Vás tyto dva formuláře, tak můžete začít autoškolu.Co se týká věku uchazeče o řidičské oprávnění, tak začít kurs v autoškole můžete nejdříve 18 měsíců před dovršením předepsaného věku.

Začátek praktických jízd přizpůsobíme vašim potřebám (přijedeme k vám domů, nebo ke škole, či zaměstnání - bez příplatků, toto je již v ceně). Výuka teorie probíhá přímo v naší autoškole ve Bzenci, kde máme učebnu. I u výuky teorie jsme schopni vás přivézt i odvézt, pokud byste měli problém s dopravou k nám na učebnu - i toto poskytujeme bez dalšího příplatku navíc.

Výuka v našem kursu zahrnuje celkem 47 vyučovacích hodin (verze Basic)
Skládá se z výuky předmětů pravidel silničního provozu, teorie jízdy a zásad bezpečné jízdy v rozsahu stanovených učebních osnov (vše se řídí zákonem o autoškolách). Výuka dále zahrnuje zdravotní přípravu a poskytování první pomoci pod vedením zkušeného lékaře záchranné služby s dlouholetou praxí.

Výuka teorie je rozložena celkem do šesti schůzek (verze Basic) na naší učebně a výuka teorie probíhá zpravidla v podvečerních hodinách, obvykle jednou týdně (záleží na domluvě).

V případě individuální potřeby žáka je možné dohodnout další osobní konzultace (např. před zkouškou) a výuku teorie nad rámec povinných hodin daných zákonem o autoškolách.

Praktický výcvik v řízení vozidla zahrnuje 28 vyučovacích hodin (14 jízd) výcviku (verze Basic) a dále výuku praktické údržby vozidla.

Všechny potřebné učební pomůcky máte v rámci kursu již v ceně (učebnice, výukové CD, sešit, psací potřeby,...). Nic nemusíte sami shánět, ani kupovat. Nechte to na nás.

Dejte si pozor!

Pokud vám v nějaké autoškole řeknou, že "výuka teorie není potřeba", nebo že "první pomoc se už v autoškole neučí",  nebo vám kamarád řekne, že v nějaké autoškole neprobíhá žádná výuka teorie, nebo byli na učebně jen jednou jedinkrát (!!) a prostě ho jen posadili do auta, žádnou učebnici mu nedali (nebo nepůjčili), neřekli mu ani na kolik jízd má vlastně nárok dle zákona a třeba ani nedostal průkazku žadatele, do které se všechny jízdy zapisují... tak se pořádně zamyslete co hledáte...!!

Jedná se o protiprávní jednání takové neseriozní autoškoly. Taková autoškola, která nepostupuje dle platné právní úpravy a šidí výuku se vystavuje nebezpečí postihu ze strany dohledového orgánu. Vy se zamyslete, jestli chcete za každou cenu nejlevnější autoškolu, nebo chcete kvalitu. Chcete aby vás v autoškole dobře připravili na závěrečnou zkoušku a chcete se něco opravdu naučit?! Prostě nevybírejte jen a jen podle ceny, ale také podle kvality a také podle zkušeností, které mají lidé ve vašem okolí s konkrétní autoškolou!

Vždy se v každé autoškole ptejte přesně kolik hodin výuky a výcviku kurs konkrétně zahrnuje a co všechno je v ceně (např. učebnice, pomůcky, doprava na učebnu, začátky jízd dle vašeho přání, vyzvednutí na jízdu v místě bydliště ...). Ptejte se kolik jízd a kolik hodin na učebně budete absolvovat a zda je v ceně i závěrečná zkouška!Dále nabízíme:

Kompletní individuální kurs (Individual)
Máte nějaké speciální přání? Nevyhovuje vám chodit s ostatními na výuku, chcete výuku teorie zcela samostatně? Potřebujete si termíny naplánovat dle vašich služeb, nebo směn v zaměstnání? Potřebujete absolvovat kurs v nějakých konkrétních termínech? To pro nás není problém. Nabídneme vám kompletní individuální kurs, kdy budete na učebně jen vy a zcela výuku přizpůsobíme vašim časovým možnostem a požadavkům.
 
Kondiční jízdy
Pro ty, co už řidičák mají, ale dlouho nejezdili...
Máte řidičák dlouho, nejezdili jste a teď máte pocit, že jste vše zapomněli? Nebo naopak máte řidičák velmi krátce a necítíte se na samostatnou jízdu. Nebo, např. vhledem k novému zaměstnání potřebujete cestovat s autem tam, kam si netroufáte (třeba do Brna, nebo jiného většího města)? Chcete zjistit, co se v pravidlech silničního provozu za poslední léta změnilo? To není problém. Nabídneme vám kondiční jízdy, případně i hodiny teorie na naší učebně. Budeme se vám věnovat tak dlouho, dokud nebudete schopní samostatně vyrazit za volantem tam, kam potřebujete.
Nebo potřebujete trénovat parkování? Tak se zaměříme na parkování.
Pokud si to budete přát, není pro nás problém s Vámi udělat jízdu po Hodoníně, Uherském Hradišti, Zlíně, Brně, ... a klidně i po Praze.

Vrácení řidičského oprávnění
Končí vám uložený trest zákazu řízení a chcete získat zpět svůj odebraný řidičský průkaz? Obraťte se na nás. Vše potřebné vám pomůžeme zařídit, dostanete od nás učebnici a všechny potřebné materiály, pomůžeme vám při studiu předpisů a pravidel silničního provozu, probereme s vámi na učebně co se změnilo v předpisech, asbolvujete dvě vyučovací hodiny jízdy a následně Vás přihlásíme k závěrečné zkoušce, kterou s Vámi absolvujeme na úřadě v Kyjově.

 

C E N Í K   S L U Ž E B   2024 :


kompletní aktuální ceník (v PDF)
userfiles/Ceník kursů autoškoly B - 2024-01.pdf


Kurs B (řidičské oprávnění na skupinu B -osobní automobil)
Kurs můžete u nás v autoškole absolvovat v různých variantách, které se liší počtem vyučovacích hodin a formou výuky:


Basic
-toto je základní kurs s nejnižším počtem vyučovacích hodin. Zkrátka, pokud chcete základ a nechcete další jízdy navíc.

Standard, Standard+
-to je kurs, kde máte zvýšen počet hodin. Prostě pokud si někdo není jistý, že mu základní kurs bude stačit, nebo chce prostě získat větší jistotu ve zvládání auta i teoretických znalostí.

Exclusive
-tohle je intenzivní a obsáhlý kurs, pro toho, kdo chce mít větší jistotu, že bude opravdu připraven do řidičského života. Při tomto počtu hodin, už budete zvládat řízení i teoretické znalosti určitě lépe.


Individual (stejný rozsah jako verze Standard, ale máte kompletní individuální kurs, kdy jste na učebně pouze vy)
-pro někoho, kdo má zvlášní požadavky a nemůže se zúčastňovat výuky s ostaními ve skupině, nebo prostě spěchá a potřebuje kurs absolvovat rychle.jízdy navíc ke kursu B -doplňkové jízdy
 
(pokud by vám ty základní v rámci vašeho kursu nestačïly)


Při zahájení kursu vybíráme zálohu (zpravidla ve výši 5.000 Kč) a cenu kursu můžete následně doplatit během probíhajícího výcviku (i v několika splátkách), dle vašich možností a dle individuální domluvy. Hotově, či převodem na náš bankovní účet uvedený v kontaktech na našem webu.

Cena kursu zahrnuje vždy i závěrečnou zkoušku na obci z rozšířenou působností.
Pokud byste ale opakovali závěrečnou zkoušku z jízdy, nebo neprošli testem, tak Vás budeme muset přihlásit na jiný termín.
V tomto případě za vyřízení administrativních formalit a opakované přistavení našeho vozidla (s učitelem) a absolvování závěrečné zkoušky v dalším termínu Vám budeme účtovat poplatek (viz ceník).


Vrácení řidičského oprávnění skupiny B
-pro ty řidiče, kteří chtějí získat své oprávnění zpět po vybodování, či jiné sankci zákazu řízení

Veškeré podrobnosti naleznete v našem ceníku.
 
(Poznámka: hod. = vyučovací hodina jako ve škole, takže 45 minut)

UPOZORNĚNÍ na správní poplatky, které budete muset zaplatit na úřadě (v Kyjově):

Jsou to poplatky, které budete muset vynaložit v souvislosti se získáním řidičáku, proto na ně upozorňujeme. Tyto poplatky ale neplatíte naší autoškole, nýbrž úřadu (resp. státu)

Každý žadatel o řidičské oprávnění je povinen zaplatit příslušnému obecnímu úřadu za závěrečnou zkoušku z odborné způsobilosti správní poplatek 700 Kč.
Tento poplatek platíte v den závěrečné zkoušky (před jejím zahájením) v hotovosti (nebo platební kartou) přímo v pokladně úřadu v Kyjově.

V případě opakovaných zkoušek žadatel zaplatí za zkoušku
  -z předpisů o provozu na pozemních komunikacích (test) 100 Kč
  -z praktické jízdy 400 Kč.

(Opakovanou zkoušku může žadatel absolvovat dle zákona nejdříve po uplynutí 5 pracovních dnů ode dne, kdy u závěrečné zkoušky neuspěl)

K absolvováni opakované zkoušky z jízdy opět budete potřebovat také služby autoškoly a její vozidlo s učitelem. K absolvování opakované zkoušky z pravidel (testu) se můžete dostavit na úřad samostatně a autoškolu k tomu ani nebudete potřebovat. Opakované testy se provádí na úřadě zpravidla ráno, jinak dle předchozí domluvy se zaměstnanci úřadu - zkušebními komisaři, i v odpoledních hodinách.


Po úspěšném složení závěrečné zkoušky si na úřadě (obce s rozšířenou působností) zažádáte o vystavení řidičského oprávnění. K tomu budete potřebovat 200 Kč a přímo na úřadě vás vyfotí, nebo použíjí fotografii ze systému (např. z vaší občanky).

Počítejte s tím, že výroba řidičáku bude trvat asi 14 - 20 dnů. Poté si ho na úřadě vyzvednete a již můžete vyrazit na cesty :-)